O mně


Tereza Rudolfová pochází z Červeného Kostelce, kde prožila dětství, získala pohybový základ a lásku k přírodě v dětském sportovním oddíle Kadet. Během studia Farmaceutické fakulty v Hradci Králové se dostala k závodnímu sportu. Místní skupina triatlonistů pod vedením Leoše Roušavého se stala zázemím během studií. V roce 2011 vyzkoušela první závod terénního tritalonu- Xterra Špindlerův Mlýn, kde přes drsné podmínky, počasí i chlad krátkou verzi závodu vyhrála. Další sezónu už závodila na standartní trati a svůj debut v triatlonu završila 2. místem v kategorii do 23. let na mistrovství světa na Hawaii. Během několika let aktivní kariéry v terénním triatlonu posbírala množství medailí na domácích i evropských závodech. Na Hawaii v dalším roce obsadila 4. příčku. Mimo triatlonu začala také jezdit závody horských kol Kolo pro život, kde se jí dařilo nejen sbírat zkušenosti, ale i pódiová umístění v jednotlivých závodech, ale i celkovém pořadí.

V zimě 2018/19 vyzkoušela také zimní závody ve skialpinismu. Na konci zimy s Barborou Skandikovou obsadily třetí místo na extrémním etapovém skialpovém závodě Bokami Západních Teter. Český pohár 2019 vyhrála a od následující sezóny se stala součástí české skialpinistické reprezentace.

V roce 2015 poprvé vyzkoušela vícedenní závod a to Czech adventure race, který následovaly mezinárodní multisportovní závody v Číně. Dočasný odchod Xterry z České republiky a absence závodů terénního triatlonu jen přispěly ke změně sportovní disciplíny.  Od roku 2016 se stala členkou Adventure race týmu a začala se věnovat non-stop multisportovním závodům smíšených čtyřčlenných týmu. Tím se postupně změnily i ostatní závody v průběhu roku na delší běžecké a cyklistické akce. Od roku 2016 se pravidelně účastnila mistrovství světa adventure race s nejlepším výsledkem v roce 2018, kdy obsadili s týmem Black Hill na ostrově Reunion 4. místo.