Premiéra na extrémním skialpovém závodě skončila medailí

Trochu jiné závody, než jsem byla zvyklá v Česku, nachystaly Tatry. Třídenní etapový závod dvojic se může bez okolků srovnávat s velkými alpskými podniky. Stovka týmů, prudké kopce, odvážné trasy, strmé sjezdy, krásné počasí a perfektní organizace i tak se dá shrnout Bokami západních Tater 2019.

1. etapa

Počasí přeje a tak jsme si mohli prohlédnout Salatínskou dolinu ze všech stran.
Strmé výstupy a super sníh na sjezdy a k tomu sluníčko, co víc si přát.
S parťačkou jsme zabojovali a po první etapě 19 kilometrech a 2200 nastoupených metrech držíme třetí místo!

2. etapa

Dnešní etapa startovala ze Bobrovecké doliny, kde už není po sněhu ani památky, tak jsme vyběhli na botách. V lese už naštěstí sníh byl a tak to byly i dnes lyžařské závody. Výstupy zde nebyly tak prudké a terén více v lese. O to horší byly ale sjezdy, kde nám mokrý sníh ve žlabech ničil nohy. Čtyři výstupy 2100 výškových metrů, 18 km a jedno stoupání na mačkách.
Třetí místo jsme obhájily, dokonce jsme se půlku etapy držely i na druhém místě.

3. etapa

Třetí etapa nás pořádně prověřila. V Žiarské dolině jsme se pekli na sluníčku 4,5 hodiny! Nastoupili jsme přes 2700 m a ujeli přes 21 km a braly druhé místo.

Ranní ledovou trať rychle vystřídal rozměklý jarní sníh a tak k těžkým výstupům přibyly i těžké sjezdy. Kopce jsme tam oběhli snad všechny, co okolo doliny mají. Koncové žlaby jsme chodili pěkně na mačkách, což byla na unavené nohy úplná „lahůdka“.

 S Bárou Skandíkovou jsme obsadily celkové třetí místo. Celkově na trati 10 hodin a 34 minut, plných zážitků, dřiny ale i nádherných hor, na které budu dlouho vzpomínat!

Foto: Trailrun.cz