Pákistán- expedice do vysokých hor II.- vyrážíme

středa 14.6.23

Vyrážíme. Konečně došla opožděná zavazadla, na která jsme čekali ve Skardu. Dokupujeme poslední zásoby a mizíme na dva týdny úplně mimo civilizaci.

Mimochodem sehnat kolíčky na prádlo ve Skardu je opravdová výzva. Mnohdy mi připadá, že v obchodech ani podle obrazku netuší, co chceme.

V sedm ráno jsme připraveni odjet. Tři džípy jsou naložené až nad střechu. Přece jen je nás sedm a kromě vybavení i něco sníme…

Cesta začíná stejně jako pro většinu expedic do městečka Shigar. Tam se ze silnice vedoucí směrem pod K2 odpojime a tím se rozloučíme i s posledním asfaltem. Venku vytrvale prší a jsme rádi, že můžeme být schovaní v autech. Cesta vede po svazích údolí řeky. Chvílemi je více rozbitá a chvílemi méně, rychlost na tachometru ale jen málokdy překročí 20kmh.

Za poslední větší vesničkou, kde prejizdime poměrně velký brod, začne být cesta mimo děr a kamení i plná bláta. O sjizdosti mnoha další úseku znovu a znovu pochybuji a křečovitě se držím předních sedaček. Pokaždé se ale ukáže jak moc jsou zkreslené moje představy o tom, co dokáže auto vyjet. Řidiče nechává chladným i prudký sráz končící až divokou ledovcovou řekou a během točení volantem ještě stíhá přepínat indické popové hity, které bez prestani vyřvávají z tabletu.

Po sedmi hodinách dorazime k vesničce Arando. Spíme v „českém“ kempu, takže na plotě nám dělají společnost plakáty českých výrobců lezeckeho oblečení a velký banner s připomínkou zdolani G II Dinou Štěrbovou.

Spíme dokonce v domě. V čistém domečku s koberci na zemi. Skoro jako doma…

One thought on “Pákistán- expedice do vysokých hor II.- vyrážíme

  1. Wow, fantastic blog format! How lengthy have you ever been blogging for?
    you made blogging glance easy. The total
    glance of your website is wonderful, let alone the content!

    You can see similar here e-commerce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *