Eco-challenge Fiji, závod na který se nezapomíná

Česká výprava se vrací do Čech z nejtěžšího závodu světa. Téměř tři týdny strávila čtveřice závodníků se svým týmovým asistentem na tichomořském ostrově Fiji. Po několika dnech příprav non-stop odstartoval závod, při kterém závodníci překonali celý neprostupný ostrov z jihu na sever a přepluli přes 150 kilometrů oceánu.
„Z důvodu natáčení televizní show nemůžeme prozradit úplně hodně, ale určitě se vracíme jako tým s výsledkem spokojeni,“ říká kapitán týmu Jan Císař.

Týmy během cesty plachtily na tradičních polynéských plachetnicích- camaku, překonávali džungli, sjížděli místní řeky na paddleboardu, raftu nebo třeba také bambusovém voru. Mezi největší výzvy závodu patřily blátivé pěšinky džunglí s velmi obtížnou navigací, lezecké překonání vodopádů nebo i bahnitý přejezd džunglí, kde bylo nutné kola pro neuvěřitelné množství bláta nést. Dalším velmi důležitým aspektem bylo vyhnout se infekci z džungle, která některé týmy ze závodu definitivně vyřadila.
„Připravená depa během závodu pro nás  byla úplně novou a velmi pozitivní zkušeností. Každý tým měl svého asistenta, který se o své družstvo staral. „Když přijedete po dvou dnech do depa, kde se můžete před deštěm schovat ve stanu a soustředíte se hlavně na odpočinek, ohromně vám to pomůže“, popisuje „dámská část“ týmu Tereza Rudolfová.
Už teď přímo po závodě je jasné, že v televizní show: World’s toughest race, která bude mít premiéru na jaře příštího roku na Amazon prime video, bude na co koukat. Obrovské množství techniky, devět natáčecích týmu a mnoho fotografů sledovalo závod v jeho dokonalých přírodních kulisách v podstatě každou vteřinu. Celou show bude provádět britský herec a dobrodruh Bear Grylls.
Závodu se zúčastnilo 66 týmu z 30 různých zemí světa. Odstartováno bylo 10/9 a některé týmy využili dvanácti denní závodní limit beze zbytku.

Další informace budeme moci bohužel sdělit až po premiéře televizní show. Příběhů k vyprávění máme více než dost, ale věříme, že americká produkce Marka Burnetta chystá velkolepou show, kterou bych neradi pokazili. V historii Česká televize show z ECO-challenge vysílala a budeme se snažit, aby tomu bylo tak bylo i tentokrát.

Team Czech, č. 18

  • Jan Císař- kapitán
  • Jan Obuškevič
  • Pavel Paloncý
  • Tereza Rudolfová
  • Libor Kříž- týmový asistent

Zdroj: tisková zpráva týmu, Rudolfová

Video- rozhovor na DVTV


Rozhovor Český rozhlas- Radiožurnál