Noc tuleních pásů 2020

Pec pod Sněžkou se třetí lednovou sobotu opět zaplnili skialpinisté, aby poměřili síly na prestižním závodě s poetickým názvem: Noc tuleních pásů. Oblibu závodu lze asi nejlépe přiblížit rychlostí vyprodání startovních míst, které netrvalo ani dvě hodiny. Přestože sněhové podmínky letošní zimu příliš nepřejí, závodní dvojice i tak potrápila plnohodnotná náhradní trať, která vedla převážně po vysněžených sjezdovkách a cestách.

Více než 250 dvojic s úderem páté hodiny vyběhlo pod Hnědý vrch, kde je čekalo první stoupání k rozhledně. Prudká červená sjezdovka nedala nikomu nic zadarmo a dlouhý had rozsvícených čelovek, který po ní stoupal vzhůru, byl pohodovým zážitkem snad pouze pro diváky. Ani ve sjezdu po boulovaté sjezdovce na Zahrádkách si nikdo příliš neodpočinul před dalším stoupáním tentokrát na Pražskou boudu. Stužka světýlek začínala mít výrazné trhliny, a zatímco někteří ještě ani nedokončili svůj první sjezd, první borci už točili do posledního výšlapu v Javořím dole. Pak už je čekal poslední sešup potemnělou sjezdovkou Smrk a vyšlápnout pár metrů pod cílovou bránu.

Nejrychlejší dvojice doslova proletěla celou trasu za hodinu a pět minut a vítězi se stali Radoslav Groh s Michalem Štantejským, ve smíšeném týmu vyhrála Karolína Grohová s Vráťou Drtinou a mezi ženami byla nejrychlejší červenokostelecká Tereza Rudolfová s Johanou Mackovou.

K perfektní atmosféře závodu už se jen jako třešnička připojila příjemná afterparty, kde si zúčastnění do pozdních nočních hodin sdělovali právě získané zážitky.